Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut

Aktualności

XVI Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Zabrzu 30 grudnia 2016

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

 

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na XVI Konferencję Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. W roku 2017 z przyjemnością powitamy Państwa w Zabrzu w dniach od 11 do 13 maja.Chcemy po raz kolejny spotkać się w gronie nefrologów dziecięcych i pediatrów zaangażowanych w opiekę nad małymi pacjentami z chorobami nerek i układu moczowego.

 

Tematem przewodnim Konferencji będą “Wrodzone i genetycznie uwarunkowane choroby nerek u dzieci”.

Program Konferencji tradycyjnie oparty o wykłady wybitnych autorytetów zostanie wzbogacony warsztatami oraz panelami dyskusyjnymi. Podczas Konferencji będzie okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki, doświadczeniami klinicznymi, z możliwością wymiany poglądów na nurtujące problemy kliniczne.

 

Oprócz intensywnego programu naukowego nie zabraknie okazji do rozmów w gronie kolegów i radości ze spotkań i bycia razem.

 

Więcej informacji na stronie www.konferencjaptnfd.pl.

 

Zachęcamy również do pobrania broszury.

 

Do zobaczenia w Zabrzu!

Wesołych Świąt! 30 grudnia 2016

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowy Roku życzy Państwu Przewodnicząca i Zarząd Towarzystwa

XVI Konferencja PTNefD w Zabrzu 31 października 2016

Przewodnicząca i Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej zaprasza XVI konferencję PTNefD w Zabrzu w dniach: 11-13 maja 2017.

 

Temat konferencji: wrodzone i genetycznie uwarunkowane choroby nerek u dzieci

 

Dalsze informacje ukażą się w listopadzie 2016 roku na stronie Towarzystwa.

Nowe zalecenia 07 września 2016

W sekcji Zalecenia pojawiły się nowe pliki do pobrania. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Nadzwyczajne zebranie 25 marca 2016

Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej decyzją z dnia 23 III 2016 roku zwołuje na 13 maja 2016 roku o godzinie 17:00. nadzwyczajne zebranie członków towarzystwa.

XV Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej 23 stycznia 2016

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

 

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na XV Konferencję Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. W roku 2016 z przyjemnością powitamy Państwa w Toruniu w dniach od 12 do 14 maja.

 

Tematem przewodnim konferencji będą kłębuszkowe schorzenia nerek u dzieci. Program konferencji tradycyjnie oparty o prelekcje wybitnych specjalistów zostanie wzbogacony licznymi warsztatami oraz panelami dyskusyjnymi.

 

Poza naukowym charakterem planowanego spotkania, wraz z grodem Kopernika oferujemy Państwu również wspaniałą, kulturalną atmosferę w cieniu zabytków oraz nowoczesnej architektury.

 

Więcej informacji na stronie www.konferencjaptnfd.pl.

 

Zachęcamy również do pobrania broszury.

 

Do zobaczenia w Toruniu!

PTNefD

Konsultant krajowy:

prof.dr hab.n.med.

Danuta Zwolińska

Katedra i Klinika Nefrologii Dziecięcej

Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu