Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut

Aktualności

55TH ANNUAL SCIENTIFIC MEETING OF THE EUROPEAN SOCIETY FOR PAEDIATRIC NEPHROLOGY 06 maja 2023 11:18

Szanowni Państwo,

 

Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznym spotkaniu Europejskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej.

 

Spotkanie odbywa się w bezzpośrednim sąsiedztwie Polskie - w pięknym Wilnie w dniach 28 września do 1 października 2023r.

 

Warto skorzystać z okazji i wybrać się do Wilna. Szczególnie zachęcamy do udziału Młodych Nefrologów!

 

Link do strony Konferencji: 55th Annual ESPN Scientific meeting

 

Link do podstrony z rejestracją: Rejestracja

 

Program Konferencji: https://espn2023.org/wp-content/uploads/2023/04/ESPN_2023_PROGRAM.pdf

 

Do zobaczenia w Wilnie!

Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej patronem 18th Warsaw International Medical Congress 19 kwietnia 2023 16:28

Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej objęło patronatem konferencję dla studentów medycyny i młodych lekarzy 18th Warsaw International Medical Congress odbywającą się w Warszawie w dniach 21-23 kwietnia 2023.

Konferencja WIMC to jedna z największych konferencji studenckich w Europie.

Na konferencji prezentowane są prace studentów i młodych lekarzy z Polski i wielu innych krajów.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Konferencji: 18th Warsaw International Medical Congress

Życzenia Świąteczne 07 kwietnia 2023 09:37

Szanowni Państwo,
Drodzy Członkowie Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej,

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu i Państwa Najbliższym odpoczynku od zgiełku codzienności, spokoju i radości. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć nawet największe trudności.


Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej

Warsztaty Młodych Nefrologów 23 marca 2023 21:15

Szanowni Państwo,W trakcie najbliższej XX Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej odbędą się Warsztaty Młodych Nefrologów. Tytuł tegorocznych warsztatów: „Mój pacjent z ZUM o nietypowym przebiegu – trudności diagnostyczne, terapeutyczne, powikłania”. Serdecznie zachęcamy młodych nefrologów do przesyłania interesujących opisów przypadków pacjentów z zakażeniami układu moczowego. Prosimy o nadsyłanie streszczeń prezentacji przypadków do dnia 01 kwietnia 2023 roku na adres mailowy: fmn@ptnfd.orgRównocześnie, zgodnie z regulaminem Forum Młodych Nefrologów ogłaszamy konkurs na „Najlepszą Pracę Opublikowaną Przez Młodego Naukowca Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej” w roku 2022. Prace (w formie plików .pdf) wraz z punktacją (IF i punkty MNiSW) należy przesyłać na adres: fmn@ptnfd.org do dnia 1 kwietnia 2023.Przypominamy także o zapisywaniu się do Forum Młodych Nefrologów Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej (FMN PTNFD). Do FMN PTNFD może wstąpić każdy członek PTNFD, który nie ukończył 40 roku życia i ma opłacone składki członkowskie. Aby wstąpić do Forum należy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: fmn@ptnfd.org. Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki Forum Młodych Nefrologów na stronie internetowej PTNFD (https://www.ptnfd.org/forum-mlodych-nefrologow) oraz dołączania do grupy Forum Młodych Nefrologów na Facebooku:https://www.facebook.com/groups/820689285170618Ponadto w tym roku istnieje także możliwość zwolnienia z opłaty konferencyjnej dla osób aktywnie biorących udział w Konferencji - wraz z wysłanym streszczenie lub po zakwalifikowaniu streszczenia na Konferencję proszę o przesłanie podania o zwolnienie z opłaty zjazdowej.Szczegóły dotyczące Warsztatów, przygotowania streszczeń na Warsztaty oraz konkursu w załączniku.Zapraszam także na stronę Konferencji - https://www.ptnfd2023.pl/Z poważaniem,Maria DanielKatedra i Klinika Pediatrii i Nefrologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznegotel. 696 477 117

Światowy Dzień Nerek 10 marca 2023 09:00

Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej włącza się w obchody Światowego Dnia Nerki. Zachęcamy Państwa do propagowania wiedzy na temat chorób nerek wśród Lekarzy innych specjalności i Pacjentów.

 

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w konferencji on-line poświęconej Światowemu Dniu Nerek. Konferencja jak co roku jest organizowana przez Karjowego Konsultanta ds. Nefrologii Pana Profesora Ryszarda Gellerta

 

Link do konferencji: https://gradatim-sympozja.pl/kalendarium

XX Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej 30 stycznia 2023 21:28

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XX Konferencji Naukowo-Szkoleniowej PTNefD, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-20 maja 2023r. 

 

Organizatorem Konferencji jest Katedra i Klinika Nefrologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 


XX Konferencja PTNefD będzie miała charakter jubileuszowy. Zapraszamy do udziału w niej zarówno wybitnych specjalistów z całej Polski, jak i młodych lekarzy i naukowców. Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do dalszej integracji środowiska nefrologów dziecięcych, a także wymiany doświadczeń między nami a lekarzami innych specjalności, m.in. urologami i chirurgami dziecięcymi, pediatrami, radiologami, lekarzami medycyny rodzinnej i nefrologami. 

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konferencji: https://www.ptnfd2023.pl/

 

Z wyrazami szacunku, 

 

Przewodniczący Komitetu Naukowego: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kiliś-Pstrusińska, prof. dr hab. n. med. Danuta Zwolińska, prof. dr hab. n. med. Marcin Tkaczyk.
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego: dr hab. n. med. Anna Medyńska.
W organizacji Konferencji towarzyszy nam MEDICAL EXPERTS.

Wybory do Zarządu Young Pediatric Nephrologists’ Network ESPN 26 stycznia 2023 08:36

Szanowni Państwo,

 

W tym roku odbywają się wybory do Zarządu Young Pediatric Nephrologists’ Network (YPNN) ESPN. 

 

Gorąco zachęcamy do oddawania głosu na dr Marię Daniel - Przewodniczącą Forum Młodych Nefrologów Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej.

 

Prawo głosu mają członkowie YPNN ESPN. Termin głosowania upływa 31.01.2023r.

 

Link do głosowania: GŁOSOWANIE NA CZŁONKA ZARZĄDU YPNN ESPN

 

 

Pediatryczna Akademia Dializy Otrzewnowej 13 grudnia 2022 22:39

W dniach 1-2 grudnia w Warszawie miała miejsce kolejna już Pediatryczna Akademia Dializy Otrzewnowej - świetni Wykładowcy, mnóstwo wiedzy a przede wszystkich wspaniała atmosfera!
 
Dziękujemy firmie Baxter Polska, wszystkim Wykładowcom i Uczestnikom!
XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej - Wrocław, 18-20 maja 2023 13 grudnia 2022 08:13

XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej (PTNefD) odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-20 maja 2023r. Organizatorem Konferencji jest Katedra i Klinika Nefrologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu. Tematem przewodnim Konferencji są zakażenia układu moczowego. Jak zwykle zostaną również przedstawione najnowsze osiągnięcia, dotyczące innych zagadnień nefrologii dziecięcej i dziedzin z nią powiązanych.


Przyszłoroczna, już XX Konferencja PTNefD będzie miała charakter jubileuszowy. Zapraszamy do udziału w niej zarówno wybitnych specjalistów z całej Polski, jak i młodych lekarzy i naukowców. Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do dalszej integracji środowiska nefrologów dziecięcych, a także wymiany doświadczeń między nami a lekarzami innych specjalności, m.in. urologami i chirurgami dziecięcymi, pediatrami, radiologami, lekarzami medycyny rodzinnej i nefrologami. 

Wrocław określany jest „miastem spotkań”, miastem przyjaznym, które jednoczy ludzi i idee oraz inspiruje. Serdecznie zapraszam do spotkania we Wrocławiu z nadzieją, że dzięki Państwa obecności będzie ono interesujące i owocne.

 

Z poważaniem,

 

Katarzyna Kiliś-Pstrusińska
wraz z zespołem Katedry i Kliniki Nefrologii Pediatrycznej UMW

 

Szczegółowe informacje będą wkrótce dostępne na stronie www.ptnfd2023.pl
Przewodniczący Komitetu Naukowego: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kiliś-Pstrusińska, prof. dr hab. n. med. Danuta Zwolińska, prof. dr hab. n. med. Marcin Tkaczyk.
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego: dr hab. n. med. Anna Medyńska.
W organizacji Konferencji towarzyszy nam MEDICAL EXPERTS.

Młodzi nefrolodzy w Grupach Roboczych ESPN 10 grudnia 2022 12:48

Zachęcamy młodych nefrologów do zgłaszania się do Grup Roboczych ESPN

 

Pełna treść komunikatu:

 

According to the new ESPN regulations, each ESPN Working Group (WG) should include in their board a young or early career member, less than 40 years old (and/or in the first 10 years of training in pediatric nephrology).
We think that this could be an important step in promoting the involvement and voices of young doctors in the life of our society and we strongly support this new ESPN initiative.
As such, and by this email, we would like to encourage all of you, who fulfill the above-mentioned criteria and are interested in any of our WGs, to join one!
Either by just being a valuable young WG member or even by applying for the Board member role.
For the ones interested in applying for the Board member role, the process is simple : you need to send an e-mail to the ESPN secretariat (espn@espn-online.org) with a brief Curriculum Vitae and a letter of interest explaining why you wish to enter the board of this WG. New members must be approved by the WG board.
You may find all the details concerning the activities of each WG in our website .
 
A position for a Young Paediatric Nephrologist is still vacant in the WGs below:
- CAKUT, UTI and Bladder disorders WG (chair Silvio Maringhini, email silvio.maringhini@gmail.com)
- Transplantation WG  (chair Burkhard Tönshoff, email burkhard.toenshoff@med.uni-heidelberg.de)
 
 

PTNefD

Konsultant krajowy:

prof.dr hab.n.med.

Danuta Zwolińska

Katedra i Klinika Nefrologii Dziecięcej

Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu