Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut

Konferencje i Zjazdy PTNefD

XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej - Wrocław, 18-20 maja 2023 30 stycznia 2023 21:31

XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej (PTNefD) odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-20 maja 2023r. 

Organizatorem Konferencji jest Katedra i Klinika Nefrologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu. Tematem przewodnim Konferencji są zakażenia układu moczowego. Jak zwykle zostaną również przedstawione najnowsze osiągnięcia, dotyczące innych zagadnień nefrologii dziecięcej i dziedzin z nią powiązanych.

 

Tegoroczna, już XX Konferencja PTNefD będzie miała charakter jubileuszowy. Zapraszamy do udziału w niej zarówno wybitnych specjalistów z całej Polski, jak i młodych lekarzy i naukowców. Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do dalszej integracji środowiska nefrologów dziecięcych, a także wymiany doświadczeń między nami a lekarzami innych specjalności, m.in. urologami i chirurgami dziecięcymi, pediatrami, radiologami, lekarzami medycyny rodzinnej i nefrologami. 

 

Wrocław określany jest „miastem spotkań”, miastem przyjaznym, które jednoczy ludzi i idee oraz inspiruje. Serdecznie zapraszam do spotkania we Wrocławiu z nadzieją, że dzięki Państwa obecności będzie ono interesujące i owocne.

 

Z poważaniem,

 

Katarzyna Kiliś-Pstrusińska
wraz z zespołem Katedry i Kliniki Nefrologii Pediatrycznej UMW

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.ptnfd2023.pl
Przewodniczący Komitetu Naukowego: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kiliś-Pstrusińska, prof. dr hab. n. med. Danuta Zwolińska, prof. dr hab. n. med. Marcin Tkaczyk.
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego: dr hab. n. med. Anna Medyńska.
W organizacji Konferencji towarzyszy nam MEDICAL EXPERTS.

XIX KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEFROLOGII DZIECIĘCEJ 15 marca 2022 16:58

Wielce Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

 W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XIX Sympozjum Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2022 roku w Poznaniu.
Tematem przewodnim spotkania będzie „Nefrologia dla Przyjaciół – czyli o chorobach nerek w różnych specjalnościach medycznych”.Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy, którzy w trakcie sympozjum przedstawią najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie nefrologii dziecięcej.
W trakcie sympozjum możliwe będzie przedstawienie w formie prezentacji plakatowych własnych doniesień i doświadczeń uczestników. Ponadto, przygotowujemy sesję ukazującą najnowsze doniesienia w zakresie leczenia chorób nerek, które pojawiły się w ostatnim roku.
Tylko poprzez Państwa osobiste zaangażowanie oraz aktywny udział w tym spotkaniu nasza konferencja „na żywo” będzie po raz kolejny okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach dyskusji między młodymi i bardziej doświadczonymi lekarzami.
Wierzę głęboko, że planowane spotkanie będzie okazją nie tylko do naukowych dyskusji, ale będzie służyło odnowieniu starych i nawiązaniu nowych przyjaźni szczególnie w erze pandemii.

 
Przewodniczący Komitetu Naukowego
prof. dr hab. med. Jacek Zachwieja

 

 

Link do strony Konferencji: https://ptnfd2022.pl/

Rejestracja na Konferencję jest już otwarta.

Streszczenia można zgłaszać w terminie do 01.04.2022.

SW
XVII Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Krakowie 27 stycznia 2019

Wielce Szanowni Państwo,

 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego, który reprezentuję oraz Zarządu PTNefD chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XVII Konferencji Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. Już nie pierwszy raz odbędzie się ona w Krakowie, kulturalnej stolicy naszego kraju, w dniach od 26 do 28 maja 2019 roku.

 

Długa historia naszych corocznych spotkań, wysoka frekwencja uczestników oraz zainteresowanie wystawców i mediów pokazują, że Konferencja od lat jest wydarzeniem ważnym i cenionym nie tylko wśród nefrologów, ale także lekarzy innych specjalności, zajmujących się nefrologią i nadciśnieniem tętniczym.

 

Tradycyjnie już zaprezentujemy najnowsze doniesienia z zakresu nefrologii dziecięcej oraz dziedzin pokrewnych. Tematami wiodącymi będą nadciśnienie tętnicze, zaburzenia w oddawaniu moczu oraz zakażenia układu moczowego. Istotnym aspektem Konferencji będzie również stworzenie młodym nefrologom możliwości nawiązania kontaktów naukowych ze specjalistami z innych ośrodków. Będziemy starali się też pozyskać dobre nazwiska wśród wykładowców z Polski i z zagranicy. Jesteśmy otwarci na propozycje i przemyślenia dotyczące tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć. Tylko poprzez Państwa osobiste zaangażowanie oraz aktywny udział w tym spotkaniu Kraków, po raz kolejny, może okazać się miejscem, gdzie krzyżują się myśli, a także ścierają poglądy młodych i tych bardziej doświadczonych lekarzy.

 

Wieczorem spotkamy się w Podziemiach krakowskiego Rynku. To fantastyczne miejsce, które przenosi w odległy świat średniowiecza i przekazuje historię Krakowa w sposób bardzo ciekawy. Mamy nadzieję, że wizyta w starożytnym centrum Krakowa pozostawi niezapomniane wrażenia . To niezwykły rezerwat reliktów najstarszych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w Krakowie, a wszystko to posiada Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

 

Pora roku, w której będzie odbywać się Konferencja, pozwoli zobaczyć miasto w najpiękniejszej krasie rozkwieconych plant i ogrodów, a to dodatnio wpłynie na nastrój uczestników i będzie sprzyjać owocnym obradom.

 

Z niecierpliwością będziemy Państwa oczekiwać w Krakowie, życząc wielu naukowych korzyści i artystycznych wrażeń.

 

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie Konferencji: https://ptnefd2019.syskonf.pl/

 

Dr hab. med. Dorota Drożdż

 

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

XVI Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Zabrzu 30 grudnia 2016

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

 

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na XVI Konferencję Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. W roku 2017 z przyjemnością powitamy Państwa w Zabrzu w dniach od 11 do 13 maja.Chcemy po raz kolejny spotkać się w gronie nefrologów dziecięcych i pediatrów zaangażowanych w opiekę nad małymi pacjentami z chorobami nerek i układu moczowego.

 

Tematem przewodnim Konferencji będą “Wrodzone i genetycznie uwarunkowane choroby nerek u dzieci”.

Program Konferencji tradycyjnie oparty o wykłady wybitnych autorytetów zostanie wzbogacony warsztatami oraz panelami dyskusyjnymi. Podczas Konferencji będzie okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki, doświadczeniami klinicznymi, z możliwością wymiany poglądów na nurtujące problemy kliniczne.

 

Oprócz intensywnego programu naukowego nie zabraknie okazji do rozmów w gronie kolegów i radości ze spotkań i bycia razem.

 

Więcej informacji na stronie www.konferencjaptnfd.pl.

 

Zachęcamy również do pobrania broszury.

 

Do zobaczenia w Zabrzu!

XV Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej 23 stycznia 2016

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

 

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na XV Konferencję Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. W roku 2016 z przyjemnością powitamy Państwa w Toruniu w dniach od 12 do 14 maja.

 

Tematem przewodnim konferencji będą kłębuszkowe schorzenia nerek u dzieci. Program konferencji tradycyjnie oparty o prelekcje wybitnych specjalistów zostanie wzbogacony licznymi warsztatami oraz panelami dyskusyjnymi.

 

Poza naukowym charakterem planowanego spotkania, wraz z grodem Kopernika oferujemy Państwu również wspaniałą, kulturalną atmosferę w cieniu zabytków oraz nowoczesnej architektury.

 

Więcej informacji na stronie www.konferencjaptnfd.pl.

 

Zachęcamy również do pobrania broszury.

 

Do zobaczenia w Toruniu!

  • Podstrona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3